Комфортний переїзд  /  Вантажні перевезення  /  Переїзд з дитиною

Переїзд з дитиною

Переїзд з дитиною – це пожежа, потоп та землетрус в одному флаконі. І якщо ви не бажаєте випадково виявити в пральній машинці дитячі черевики, не хочете, щоб ваша дитина, поки ви збираєте речі, розсіювала муку по кухні, приліплювала до килима знайдений раптом у шафі пластилін, намагався влізти між шафою і вантажником, а також художньо розпис різнокольоровими фломастерами ваш улюблений комод, поки ви пакуєте валізу, обов’язково напишіть план переїзду та план зборів. Можна замовити у фірмі по квартирних переїздах фахівців, які все зберуть і перевезуть  за вищим класом.

З чого розпочати збори під час переїзду з дитиною?
Можна збирати речі по кімнатах, а можна розпланувати збори за речами, скажімо, спочатку збираємо верхній одяг, потім спальне приладдя, і так далі. Тут слід діяти як вам зручніше, але головне – розписати послідовність.

Спочатку можна скласти книги, речі, якими ви не користуєтеся щодня, проштудувати комори та антресолі, якщо вони у вас є. Цілком можливо, що половини речей спокійно можна позбутися, тому що саме при переїзді виявляється, як багато непотрібних предметів утримують наші квартири. Можна діяти за таким правилом: якщо не користуєтеся річчю понад два роки, її можна викидати.

Особливо важко згортати килими. Якщо немає часу вибивати, їх можна пропилососити миючим пилососом або протерти вологою ганчіркою, а потім скатати одночасно протираючи зовні, і поставити в кут кімнати. Килими під час перевезення краще виносити зі старої квартири в останню чергу, а вносити першими, щоб одразу ж розкласти на підлозі. Після того, як внесуть речі, зробити це буде проблематично.

Організуємо дитячий простір

Переїзд для дитини – це щось незрозуміле, йому важко усвідомити, чому дорослі бігають навколо і все збирають. Малюкові треба обов’язково пояснити заздалегідь, що відбувається і куди він поїде. Можете розповісти йому, як гарно і добре буде на новому місці, які нові іграшки будуть там у нього і який буде гарний вид із вікна. Поясніть, що все залишається. Всі речі поїдуть з ним, і мама, звичайно, буде поруч. Зовсім маленькій дитині теж краще розповісти про це у доступній йому формі. Проте той факт, що мама не може так багато приділяти часу малюкові, є для дитини стресом. І ваше завдання – максимально захистити його від цього. Ось чому так важливо не міняти режим дня малюка: прогулянки, харчування та сон. І краще, щоб іграшки та зовнішній вигляд його ліжка, кімнати, дитячого куточка залишалися колишніми, поки це буде можливо.

Якщо ваш малюк не вміє ходити, хорошу службу вам може послужити манеж. Навіть якщо ви були до цього затятим противником манежів, краще позичити у когось цей корисний винахід. Діти дуже люблять спостерігати, як мама носиться навколо, і дивитися на різні предмети.

Якщо малюк уже вміє ходити і лізе скрізь, де тільки можна, доведеться щодня під час зборів вигадувати щось нове, щоб відволікти його від тієї гори предметів, яка зненацька з’явилася з шафи. Щоправда, малюк, швидше за все, намагатиметься вам допомогти.

Чим зайняти малюка під час зборів?

Напевно, перше, що спаде на думку, – це мультфільми. Але у віці до трьох років дивитися багато мультфільмів не слід. Отже, іграшки. Але навряд чи малюк захоче грати у звичні іграшки, коли довкола стільки всього цікавого.

Безумовно, ніхто крім мами не знає, що найбільше подобається її дитині. Але дуже багато дітей люблять грати з водою. Тазик з водою та іграшками  і все це багатство поставити у ванній на підлозі. Воду з підлоги у ванній можна легко прибрати, зате дитина буде зайнята на якийсь період і задоволена.

Якщо малюк любить книги, можна купити безліч цікавих невеликих книжок чи журналів із веселими картинками.

Також надовго займає гра з монетками, складання та перекладання їх у мішечки чи баночки, але це підходить тільки для тих дітей, які вже не тягнуть до рота все підряд і, відповідно, не можуть їх проковтнути. Зрозуміло, що монети краще вимити із милом, перш ніж давати дитині.

Також на «ура» йдуть набори коней, свійських тварин та водоплавних. Такі набори коштують недорого, але надовго захоплюють малюка, якщо показати, як з ними грати (якщо вашому малюку більше двох років, йому цілком підходять рольові ігри з різними звірами).

Якщо малюк ніяк не хоче відходити від вас ні на хвилину, залучіть його до зборів. Доручайте нескладні справи: скласти його речі в сумку, покласти іграшки в коробку та допомогти заклеїти її. Якщо у вашої дитини багато іграшок і вона любить їх діставати, кидати і знову складати, купіть для іграшок сітки на каркасі. Вони дуже зручно перевозити всякі дрібниці.

Діти віком від півтора до двох років не можуть довго займатися однією справою. Якщо дорослі не приділяють їм уваги, вони часто протестують, викидаючи з шафи мамині речі та кидаючись предметами. Таких діток не захопиш книгами чи конячками, тому запропонуйте дитині дорослі предмети: каструльки з кришками і т.д. У цьому віці їм подобаються ігри, в яких можна щось складати, засовувати, перекладати з одного в інше. Стануть в нагоді різні ємності (коробочки, баночки, флакончики) і предмети, які можна туди класти (пінг-понгові кульки, великі камінчики, каштани, волоські горіхи, шматочки поролонової губочки), але обов’язково такого розміру, щоб малюк не зміг їх проковтнути! Якщо в кришці якоїсь баночки-коробочки зробити невеликий отвір – вийде чудова іграшка.

Під час зборів може виникнути така проблема, що малюк ходитиме за вами, як хвостик. Це не найгірший варіант. Просто покладіть у кожній кімнаті улюблені іграшки, те, чим він любить займатися, і вчасно йому це підкладайте.

Поки малюк спить

Іграшки краще збирати без малюка. Дитина може подумати, що в неї забирають їх назовні, і засмутитися.

Якщо доводиться розбирати меблі, то це теж краще це зробити, поки малюк спить або перебуває на прогулянці. Обачливо вирішивши розібрати шафу і ліжко в присутності малюка, можна виявити, що половину гвинтиків і дрібних деталей потягнув ваш малюк, і ви довго ганятиметеся за ним, намагаючись відібрати «супер-іграшки».

Мало того, поки ви знаєте шафу, доводиться стежити, щоб її частини не впали комусь на голову. Тому краще замовити збирача меблів, щоб професіонал розібрав її та зібрав на новому місці.

Час ікс

Коли почнеться навантаження речей та меблів, важливо заздалегідь подбати про те, де буде малюк. Якщо у вас є няня, проблему вирішено: відправляєте дитину з нянею на прогулянку або до неї додому. Якщо няні немає і зайвих коштів на неї теж, попросіть подругу допомогти вам, а якщо подруга не наважується так надовго забрати до себе малюка (наприклад, має малий досвід спілкування з дітьми), просто відправте їх гуляти у двір, спорядивши інструкцією та всім необхідним.

Варіанти можуть бути різними, і вони залежать від кількості членів вашої родини. Наприклад, чоловік займається переїздом, а ви гуляєте з дитиною або їдете на нову квартиру з найнеобхіднішим.

Якщо раптом малюк залишається з вами у квартирі під час того, як будуть виносити меблі, заздалегідь розкажіть йому, що зараз прийдуть люди, які допоможуть перевезти його ліжечко та речі на нову квартиру, щоби малюк не злякався незнайомих людей.

Відведіть його до кімнати, звідки всі речі винесені заздалегідь, до цього моменту спонукайте з малюком на кухні. Залиште в кімнаті якісь іграшки для малюка, дитячі книги, совочки, відерце, дрібні іграшки, щоб складати їх у відерце.

Збираємо «екстренну» сумочку

Щоб нічого не забути, зберіть найнеобхідніше для себе та малюка, те, що завжди має бути під рукою. Дитячі ліки та аптечка для дорослих, туалетне приладдя, змінний одяг, взуття, пара чистих рушників, вологі серветки, мінеральну воду, щось перекусити. Не забудьте мобільний телефон та зарядку від нього. Номер телефону фірми, в якій ви замовили машину та вантажників, про всяк випадок має бути під рукою.

Непогано мати в сумочці скотч або мотузки та ножиці, або віддайте їх тому, хто стежитиме за ходом навантаження та розвантаження.

Коли перевозити малюка

Малюка краще привозити в нову квартиру в останню чергу, коли вже всі речі та меблі розвантажені та розставлені. Або відвезти дитину з її ліжечком і необхідною до переїзду, але це проблематично, тому що тоді доведеться перевозити основне з кімнати малюка, а значить, замовляти окремо іншу машину.

Переїзд з дитиною

Заздалегідь складіть план нової квартири і намалюйте, де і як будуть стояти меблі та в якій послідовності її вносити. Необхідно це для того, щоб під час переїзду не було неприємних сюрпризів, скажімо, холодильник не пролазить у кухню, або спочатку внесуть одну шафу і через це не влізе ліжко.

Якщо у вас є час, звичайно, простіше спочатку перевезти частину меблів. Потім ті речі, які є речами щоденного користування. І лише потім те, без чого важко обходитися.

Обов’язково заздалегідь прикиньте, скільки часу піде на навантаження речей. Це залежить від обсягу багажу та кількості вантажників. Прорахуйте час дороги та суму оплати за машину та вантажників. Навантаження краще починати з раннього ранку, щоб встигнути завершити весь переїзд до того моменту, як малюк захоче спати.

Перше, про що необхідно подумати, — це наявність вантажників і машини, яка, власне, буде перевозити ваші дорогоцінні меблі та речі. Здавалося б, все просто, але тут є чимало підводних камінців.

По-перше, вам необхідно знати обсяг перевезеного. Якщо ви перевозите і меблі, і речі, а тим більше з квартири, де ви проживали довго, краще одразу попросити приїхати фахівця чи вантажника, щоб він професійним поглядом оцінив, якого обсягу автомобіль вам необхідний. Безперечно, краще, щоб вантажники спеціалізувалися саме на квартирному переїзді.

І вантажників, і машину краще замовляти у одній конторі. Радимо звертатися до тих, хто бере погодинну оплату, а не за кожну річ. Найчастіше порахувати кількість речей при великому переїзді дуже важко, так що вам зарахують все, включаючи маленькі сумочки. І тут головне – не зомліти від кількості нулів при оплаті.

Цінні речі та техніку (телевізори, музичні центри, торшери, лампи, дзеркала, комп’ютер тощо) бажано перевезти заздалегідь на легковому автомобілі.

Схожі публікації

Меню