Комфортний переїзд  /  Вантажні перевезення  /  Як перевезти кімнатні рослини

Як перевезти кімнатні рослини

Відомо, що навіть переміщення в межах квартири здатні вивести рослини з рівноваги. Парадокс, але дальній переїзд нерідко йде їм на користь, проте потрібно добре підготуватися.

ЗБИРАЄМО, ПАКУЄМО І ЇДЕМО

У трав’янистих рослин все листя акуратно підіймати вгору і пов’язують, але не щільно, щоб не пошкодити. Кустарники, деревця стягують мотузкою дуже акуратно, щоб не зламати гілки Зв’язані рослини поставте в високу коробку. Простір між рослинами заповніть м’ятим папером і ганчірками, щоб вони не гойдалися. Закрийте кришку і зав’яжіть коробку. Якщо рослини високі, підніміть вгору всі чотири сторони коробки, зафіксуйте їх у вертикальному положенні скотчем. Перев’язуючи коробку мотузкою, не стягуйте верх, щоб не зламати рослини. Щоб запакувати високі рослини, візьміть аркуш крафт-паперу або картону. Покладіть горщик з рослиною набік на папір і акуратно згорніть її в циліндр. Зафіксуйте скріпками або скотчем.

ЇДЕМО З КВІТАМИ НА ДАЧУ

Більшості кімнатних рослин не просто бажано, а життєво необхідне перебування влітку на свіжому повітрі. У кімнатних умовах практично неможливо створити такі потрібні для повноцінного зростання, розвитку і цвітіння рослин умови — перепади денних і нічних температур, природне, а не переламаний через скло сонячне освітлення.

Добравшись до місця, насамперед вийміть з машини коробку з рослинами та поставте в тінь. Звільнившись від розвантаження, займіться розміщенням рослин. Виберіть на ділянці місце, що освітлюється сонцем вранці, годин до 10-11, або ввечері, після 6 годин, щоб не наражати на рослини полуденного припечу. Горщики прикопуються в канавку, на дно якої кладеться шар щебеню, щоб при поливі вода не застоювалася в горщиках. Поверх щебеню насипається шар золи, яка не дозволяє дощовим черв’якам проникнути в горщик через дренажний отвір.

Рослини можна залишати на вулиці на ніч, якщо нічні температури не опускаються нижче 12-14 0С. Затяжні дощі шкідливі для кімнатних рослин. Доведеться внести рослини в будинок або спорудити похилий навіс, щоб вода не заливала горщики з квітами.

ПЕРЕВОЗИМО КВІТИ КВАРТИРИ НА КВАРТИРУ

Підготовка до переїзду — заняття відповідальне. Потрібно зробити так багато, що часу катастрофічно не вистачає. Коли зібрані практично всі речі, готують до переїзду і кімнатні рослини. Тримати занадто довго упакованими квіти не варто. Особливо небезпечна плівка. Рослини під нею запарюються, швидко починається гниття. Якщо рослини перевозять влітку, в пакуванні з плівки треба обов’язково зробити кілька отворів.

Рослини щасливо приїхали на нове місце, але поспішати розпаковувати їх взимку не потрібно. Дайте рослинам зігрітися годину-півтори і тільки потім зніміть упаковування.

У новому будинку постарайтеся розмістити рослини в тих же умовах освітленості і температури, що і на старому місці. Вписувати рослини в новий інтер’єр можна потім, поки ж у вас навряд чи вистачить часу на додаткові клопоти з ймовірними капризами рослин.

Нова квартира буде відрізнятися від старої і температурою, і вологістю, і освітленістю. Кімнатні рослини відчують зміни значно раніше вас. Уважно стежте за їх станом, щоб вчасно помітити виникли проблеми. Адаптація до нових умов займе не більше декількох тижнів, якщо ви вчасно надасте рослинам необхідну допомогу. Терплячі вихованці проживуть без підгодівлі і «банних» днів, поки ви зайняті переїзним клопотам, але не зможуть примиритися з грубим порушенням основних властивостей життєзабезпечення — температури, рівня вологості і кількості світла.

НА ЗАМІТКУ КВІТНИКАРЮ

Не можна перевозити рослини на багажнику, встановленому на даху автомобіля. Практично неможливо надійно закріпити рослини, не пошкодивши їх. При такому транспортуванні з горщика висипається земля. Як би ретельно не було упаковано рослина, вітер, дорожній пил і тряска завдадуть йому значної шкоди.

ПЕРЕВІЗ КІМНАТНИХ КВІТІВ ВЗИМКУ

Ніколи не виносьте з дому неупаковані рослини. Не варто виносити з дому навіть упаковані рослини при температурі нижче — 10 C більше ніж на 1-2 хвилини. При негативних температурах рослини вантажать тільки в попередньо прогрітий салон автомобіля. Взимку рослини упаковують в декілька шарів паперу і плівки так, щоб навколо рослини було не менше чотирьох шарів пакування. Рослина має бути упаковано разом з горщиком.

Схожі публікації

Меню