Комфортний переїзд  /  Вантажні перевезення  /  Як зменшити стрес тварин під час переїзду

Як зменшити стрес тварин під час переїзду

 

Переїзд в новий будинок може призвести до непомірного навантаження на всіх членів сім’ї, включаючи чотири ноги, які не знають, що відбувається. Нижче наведені деякі поради, які полегшують рух і роблять його більш позитивним досвідом.

Під час руху

Більшість власників борються з питанням про те, куди посадити собаку під час переїзду. Є люди, що входять і виходять з дому. Плутанина про те, хто куди йде. Деякі власники вважають ідеальним рішенням висадку своєї собаки з членом сім’ї.  Кошеня добре перевозити в невеликих переносках для кошенят — це значно зменшить стрес у тварини. У переноску бажано покласти що-небудь до чого кошеня звик і що має знайомий йому запах (це може бути іграшка або невелика подстилочку). Ми категорично не радимо перевозити кошеня за пазухою або в руках навіть якщо ви їсте на авто. Так як кошеня може чогось злякатися, різко вирватися і завдати собі якщо не травми, то забезпечити додаткову порцію переляку так точно. В ідеалі перевезти кошеня в автомобілі, тримаючи переноску на руках, постійно заспокоюючи малюка погладжуваннями і розмовляючи з ним.

Після переміщення

Перш ніж вирушати в новий будинок, прив’яжіть собаку і вирушайте на коротку прогулянку по околицях. Дозвольте йому охопити свою нову «територію» і ознайомитися з ароматами його оточення. Розпакуйте речі собаки якомога швидше; розміщуючи знайомі речі в тих самих кімнатах, що були в старому будинку. Якщо кошик собаки знаходився на кухні, тримайте його там, щоб створити деяку видимість знайомства.  Якщо собака має мікрочіп, обов’язково оновлюйте зміну адреси в базі даних в перші кілька днів. Ніщо не є більш нервовим, ніж полювання на втрачену собаку в новій зоні.

По можливості забезпечте спокійну обстановку без гучних звуків і великого скупчення людей. Для кішок цілком нормально просидіти в перенесенні кілька годин після переїзду. Поставте переноску з твариною на стійку поверхню, відкрийте кришку і спробуйте погладити кошеня, ласкаво примовляючи з ним. Цілком природною реакцією може бути те, що кошеня стрімголов вискочить і сховається де-небудь. Також не виключений варіант, що кошеня заб’ється вглиб перенесення і геть відмовиться її покидати. І в першому і в другому випадку ви не повинні насильно забирати тварину з затишного куточка. Дайте час і можливість прийти в себе, принюхатися до нових запахів і заспокоїтися. Пам’ятайте, що рано чи пізно допитливість, жага чи голод візьмуть гору над страхом і кошеня покине своє укриття. Коли кошеня вийде для знайомства з новим оточенням, переконайтеся, що поблизу є все, що може знадобитися вашому кошеняті для задоволення природних потреб, а саме — свіжа питна вода, трохи корму і туалет. Якщо цього не зробити кошеня може почати гадити в недозволених місцях. Щоб уникнути подібних ситуацій вивчіть повний список потрібних аксесуарів для кошеняти. Важливо! Зверніть увагу, куди ховається малюк при переляку і по можливості тримайте доступ в це місце відкритим, щоб кошеня міг спокійно сховатися в разі небезпеки.

 

Схожі публікації

Меню